Russian Russian Ukrainian Ukrainian

Як побудувати теплий (енергоефективний) будинок

Будь-який будинок постійно втрачає тепло: через стіни — близько 40%, віконні та дверні прорізи — 20%, вентканали — 15%, дах і підлогу — 10%. Тому ще на стадії проектування заміської садиби необхідно задуматися, за якою технологією правильніше побудувати теплий будинок і як його грамотно утеплити, щоб на етапі експлуатації заощадити на опаленні та звести тепловтрати до мінімуму.

Подумайте з якого матеріалу буде будинок

Дерев’яний будинок

Найтепліші будинки, максимально пристосовані для життя в вітчизняних кліматичних умовах — це, безперечно, споруди з дерева. Але, не дивлячись на високі теплозберігаючі показники, брусові, каркасні і зроблені з колод будинки бажано утеплити. Каркасні будинки вже містять необхідний шар утеплювача товщиною близько 0,5 м і гідро-, пароізоляційні мембрани, що входять в структуру стінового сендвіча. Процес утеплення такого будівництва полягає в закладенні всіх щілин і монтажі додаткового шару теплоізоляції. Будинки, складені з колод, рідко утеплюють зовні, щоб не втратити колоритність фасадів, але зсередини зазвичай монтують утеплювач.

Будинки з бруса вимагають капітальних утеплювальних заходів, як зсередини, так і зовні.

Цегляний будинок

Рекомендована товщина стін будинку з цегли становить 0,8-1,5 м для середніх і північних широт, 0,3-0,5 м — для південних. У північних регіонах теплопровідності цегли може виявитися недостатньо, щоб підтримувати всередині будівлі комфортний і теплий мікроклімат. З цієї причини цегляні споруди додатково утеплюють зсередини і зовні мінеральною ватою, полістирольними плитами, пінопластом, тощо.

Будинок з пінобетону

Пінобетонні будівлі характеризуються низькою теплопровідністю, але за рахунок пористості матеріалу несучі стіни швидко вбирають вологу і втрачають свої теплоізоляційні властивості. На відміну від цегельних, стіни з пінобетону роблять товщиною до 0,5 м, обов’язково утеплюють зсередини, а зовні обшивають сендвіч-панелями, сайдингом або облицьовують поризованими блоками.

Утепліть елементи будинку

Заходи з утеплення будинків включають в себе роботи з облаштування теплоізоляції для стін, даху, підлоги, дверних і віконних прорізів будівлі.

Нижче розглянемо конструктивні елементи, що вимагають утеплення для максимального теплозбереження будинку.

утеплення фасаду

Несучі стіни будинків потребують капітального утеплення зовні — особливо це стосується будівель із цегли й пінобетону. Теплоізоляцію виконують за технологією «мокрого» або вентильованого фасаду. При облаштуванні «мокрого фасаду» на стіни монтують плитний утеплювач, після чого наносять декоративні покриття. Облаштування вентильованого фасаду передбачає установку утеплювача з подальшим монтажем облицювального матеріалу, закріпленого в напрямних обрешітки. Характерна особливість вентильованих фасадів — це наявність вентзазорів і застосування волого, вітро- і пароізоляційних мембран, ефективно відводять конденсат і перешкоджають намоканню теплоізоляційного шару. Ще один матеріал, за допомогою якого можна зробити будинок теплим на етапі будівництва, — це облицювальна цегла та поризовані керамічні блоки, що укладаються з вентильованим зазором по периметру будинку.

утеплення стін

У комплексі з утепленням фасадів додатково утеплюють несучі стіни будинку зсередини, використовуючи теплоізоляційні матеріали рулонного або плитного типу: пінопласт, пінополістирол, мінеральну вату. Поверх ізолятора монтують пароізоляцію, обрешітку або армуючї сітки, після чого виконують обробку приміщень декоративними покриттями.

утеплення даху

Утеплення даху виконується з урахуванням виду покрівельного покриття і передбачає використання мінераловатної, полістирольної або напиляемої теплоізоляції типу «ековата». До складу покрівельного «пирога» обов’язково включають гідро- і пароізоляційні плівки. Оптимального теплозбереження можна досягти, змонтувавши паро- та теплоекранірующую плівку з фольгированним шаром.

утеплення фундаменту

Теплий фундамент для будинку заливається на піщано-гарвійную подушку з обов’язковим дренажем і характеризується невеликим заглибленням. Подальше утеплення фундаменту виконується зсередини будівлі.

утеплення підлоги

Тип утеплення підлоги підбирають в залежності від того, що служить несучою підставою: бетонна плита або дерев’яний настил на лагах. На відміну від стін і підпокрівельного простору, підлогу можна утеплити не тільки мінватою, полімерними плитами і напиляемой теплоізоляцією. Широко використовують також спінений бетон, керамзит, стружку і торф’яні мати. На завершальному етапі утеплення підлоги монтують паробар’єр і настилають фінішне покриття.

утеплення вікон

Утеплення вікон зазвичай полягає в монтажі ущільнюючих смуг по периметру рам і обклеювання площині стекол теплоекранірующімі плівками — ці процеси не вимагають особливих професійних навичок і цілком здійсненні своїми руками.

утеплення дверей

Теплозберігаючі параметри дверних прорізів в більшості випадків залежать від професіоналізму установки коробки і полотен дверей: без перекосів і зазорів. Шар утеплювача в товщі дверного полотна в комбінації з декількома контурами ущільнювача запобігають втрати тепла через вхідні двері будинку.

Проведіть опалення в будинку

Крім продуманого вибору матеріалу для будівництва будинку і облаштування додаткового утеплення, необхідно правильно спроектувати систему опалення будівлі.

Спочатку обчислюють площу зовнішніх стін і віконних прорізів, визначають можливі тепловтрати і розраховують кількість радіаторів опалення, необхідних для ефективного обігріву кожного житлового приміщення. При цьому обов’язково враховують його обсяг кімнати. В якості допоміжного джерела тепла використовують системи теплих підлог: водяних, кабельних або інфрачервоних.

Висновок

Про те, як правильно побудувати теплий будинок, необхідно задуматися на проектному етапі — визначитися, з якого матеріалу буде побудований будинок, чим облицьований, яке покриття буде використано для облаштування покрівлі. Необхідно заздалегідь визначити можливі тепловтрати будівлі і виконати ізоляцію «слабких ланок». Якщо будинок був придбаний в готовому вигляді, то оцінити джерела витоку тепла можна за допомогою тепловізора. Якісно виконане утеплення стін, даху, підлоги і прорізів дозволить істотно підвищити теплозберігаючі характеристики будівлі і скоротити витрати на його опалення.

Оставьте первый комментарий

Оставить отзыв

Ваш e-mail (не публикуется).


*


0

Your Cart